Aktualności

Tysiąc kielczan przeciwko „dobrej” zmianie

Naszą pierwszą dużą inicjatywą była demonstracja przeciwko łamaniu demokracji w Polsce, jaką zorganizowaliśmy 19 grudnia 2015 r. pod Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim.

Nie wiedzieliśmy, ile przyjdzie osób. Pesymiści mówili, że nawet jak będzie nas kilkanaście osób, to i tak musimy pokazać nasz sprzeciw. Przyszło tysiąc!
– Przepraszajcie i spadajcie – skandował tłum.
– Chodzi między innymi o próbę ograniczenia przez rząd roli Trybunału Konstytucyjnego. To niezgodne z demokracją i konstytucją. Mało tego, przygotowywane ustawy są w Sejmie dopychane kolanem, czyli wszystko jest robione w tym celu, aby to, co zaproponują rządzący, zostało przyjęte – mówiła Jolanta Opozda, koordynatorka manifestacji.
Kielczanie przynieśli hasła: „Oto nasza dobra zmiana, konstytucja podeptana”, „Zajmijcie się socjałem, nie Trybunałem”. Zrobiliśmy nasz pierwszy baner: „Scyzoryki w obronie demokracji”. Było skandowanie haseł „Paranoja musi odejść”, „Chcemy konstytucji, a nie rewolucji” czy „Nie ma wolności bez praworządności”. Uczestnicy pikiety krzyczeli: „Duda obłuda”, „Andrzej Duda musi odejść” i „Precz z Kaczorem dyktatorem”.
Relacja i wideo na stronie „Echa Dnia”:

 

Pikieta-19gru15 (32)

Pikieta-19gru15 (69)

Share