Aktualności

Protest. Dziś sędziowie – jutro TY!

Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji przyłącza się do ogólnopolskiego protestu przeciwko pisowskiej ustawie kagańcowej, która ma ograniczyć niezależność polskiego sądownictwa.

„Wzywamy wszystkich do stanowczego protestu przeciw tym zmianom. Wyjdźmy na ulice w całej Polsce w środę 18 grudnia – w przeddzień najbliższego posiedzenia Sejmu!
Dziś sędziowie, jutro Ty!” – pisze w oświadczeniu Zarząd Główny KOD.
„Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw wniesiony 12 grudnia 2019 roku do Sejmu przez posłów Prawa i Sprawiedliwości przewiduje wiele nieakceptowalnych zmian przepisów regulujących działalność sądów i prokuratur. Znajdują się wśród nich bezprecedensowe rozwiązania, które mają zmusić sędziów do niestosowania wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 listopada 2019 roku” – czytamy w oświadczeniu ZG KOD.
Protest w Kielcach odbędzie się w środę 18 grudnia o godz. 18 pod Sądem Okręgowym przy ul. Seminaryjskiej 12A. O tej samej porze pikiety zapowiedziano również pod sądami w Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Jędrzejowie.

Share

Nadchodzące wydarzenia