Aktualności

Kurski w Kielcach: Szykujmy się na długi marsz

– Szykujmy się na długi marsz. Stawiajmy opór. Jeśli zauważą w naszych oczach strach albo zniechęcenie, to będzie ich sukces – mówił w Kielcach Jarosław Kurski, wicenaczelny “Gazety Wyborczej” podczas spotkania Latającego Uniwersytetu Demokracji KOD.

“Tak zwana dobra zmiana w mediach” została bezlitośnie skrytykowana przez dwóch prelegentów Latającego Uniwersytetu Demokracji – Jarosława Kurskiego z “Gazety Wyborczej” i Juliusza Brauna, byłego posła, przewodniczącego KRRiT i prezesa Telewizji Polskiej.
Kurski przyznał, że walka z rządem łamiącym demokrację będzie trudna i długotrwała. – Szykujmy się na długi marsz. Może nie jak Nelson Mandela, który przesiedział 24 lata w więzieniu, ale łatwo nie będzie. Najważniejsze, że stale musimy stawiać opór. Musimy reagować na każde próby ograniczania naszej wolności i demokracji – mówił zastępca redaktora naczelnego “Gazety Wyborczej”.
Wtórował mu Juliusz Braun. – Obecnie pozycję prezesa telewizji publicznej można porównać do stanowiska dyrektora departamentu w ministerstwie skarbu państwa. Tak słabego umocowania nie miał nawet szef radiokomitetu w PRL. A jak powiedział w wywiadzie prasowym Jarosław Kaczyński, nikt nie może czuć się pewnie. W każdej chwili można odwołać i powołać każdego szefa rozgłośni publicznej. To sytuacja bezprecedensowa – mówił Braun.
W sali jodłowej Hotelu Grand zgromadziło się w czwartek 21 kwietnia 2016 około stu uczestników kolejnego wykładu Latającego Uniwersytetu Demokracji, powołanego przez Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji. A już wkrótce kolejne nasze akcje. 3 maja organizujemy Piknik Rodzinny z KOD-em, a 7 maja – wyjazd na wielką manifestację zjednoczonej opozycji w Warszawie. Zapraszamy!

zn

DSC_7639 DSC_7699 DSC_7738 DSC_7752 DSC_7785 DSC_7786 DSC_7793 DSC_7808 DSC_7823

Share

Nadchodzące wydarzenia