Aktualności

W obronie sądów i mediów

Pod Sądem Okręgowym w Kielcach członkowie i sympatycy KOD oraz prawnicy demonstrowali sprzeciw wobec niszczenia niezależności sądownictwa, niszczenia wolnych mediów i demokracji w Polsce przez obecną władzę. Comiesięczna pikieta odbyła się w środę 18 sierpnia.

Jednym z mówców był mecenas Edward Rzepka. – Dziś widzimy wśród nas wielu dziennikarzy, kilka kamer. Wielu z was to są dziennikarze, którzy przyszli dlatego, że zależy im na tym, żeby media w Polsce były wolne, bo bez wolnych mediów nie ma wolności. Za pomocą mediów, ale wyłącznie wolnych, możemy kontrolować, my ludzie, działania władzy — powiedział mecenas Rzepka.
Zauważył, że wprawdzie dziś bronimy niezależności telewizji TVN w związku z pisowską ustawą, godzącą w jej byt, ale zagrożenie dla wolności mediów dotyczy wszystkich redakcji. – Nie wyobrażam sobie, żeby dziennikarze zgodzili się na to, żeby ktoś mógł wpływać na ich przedstawianie świata — dodał Rzepka, a zgromadzeni nagrodzili te słowa oklaskami.

Relacja, wideo i zdjęcia w “Echu Dnia”:
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/pikieta-przed-sadem-okregowym-w-kielcach-protest-w-obronie-niezaleznosci-wymiaru-sprawiedliwosci-oraz-wolnych-mediow-wideo/ar/c1-15761774

 

Share

Nadchodzące wydarzenia