Aktualności

Demonstracja w Kielcach. Miarka się przebrała!

W niedzielę 18 grudnia o godz. 15 zapraszamy na manifestację na pl. Konstytucji (między ratuszem a piętrowym parkingiem) w obronie konstytucji. „Miarka się przebrała!” – piszą organizatorzy manifestacji z partii Razem.


Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji przyłącza się do manifestacji partii Razem w obronie polskiej Konstytucji. Spotykamy się w niedzielę 18 grudnia o godz. 15 na pl. Konstytucji (między ratuszem a piętrowym parkingiem). Zaprotestujmy przeciwko zakazowi dostępu dziennikarzy do budynków polskiego parlamentu oraz przeciwko bezpodstawnemu wykluczeniu z obrad sejmu posła opozycji.
Oto co w Facebookowym wydarzeniu piszą organizatorzy:
„Dokładnie rok temu PiS rozpętał kryzys związany z Trybunałem Konstytucyjnym, który trwa do dziś. Od tamtego czasu wiele się zmieniło — PiS po kolei przejmował instytucje, obsadzając je swoimi ludźmi — Telewizję Publiczną i Prokuraturę. W międzyczasie wydano polskim kobietom wojnę, postanowiono zniszczyć Puszczę Białowieską oraz w ostateczności całą ochronę przyrody w Polsce. Wprowadzono chaos w systemie szkolnictwa poprzez ustawy pisane na kolanie. Ograniczono wolność zgromadzeń. A to wszystko w ciągu jednego roku.
W piątek, 16 grudnia, PiS przełamał kolejną barierę — podczas posiedzenia zabrano głos jednemu z posłów i wyrzucono go z sali. Następnie posłowie PiS ogłosili przerwę w posiedzeniu i przenieśli się na inną salę, gdzie najpierw nie wpuszczono posłów opozycji, a następnie bezprawnie uchwalono uchwałę budżetową. Mówimy STOP dla łamania konstytucji przez Prawo i Sprawiedliwość!”

Share

Nadchodzące wydarzenia