AktualnościMłody KOD

W piątek “Sztafeta dla Konstytucji”

W piątek 28 maja o 18.30 świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji zaprasza do udziału w „Sztafecie dla Konstytucji. W obronie niezawisłych sędziów”. Ostatnią naszą obroną przed przemocą państwa są odważni i niezależni sędziowie, orzekający zgodnie z prawem, Konstytucją i własnym sumieniem.

Startujemy spod pomnika Henryka Sienkiewicza, przychodząc, biegnąc, spacerując, jadąc na wózku czy rowerze przekazujemy sobie egzemplarz Konstytucji niczym olimpijski znicz. Docieramy pod Sąd Okręgowy przy ul. Seminaryjskiej (dystans 550 metrów), gdzie o godz. 19 rozpoczyna się pikieta w obronie niezawisłych sądów. Zachęcamy do ubrania koszulek z napisem „KONSTYTUCJA”, zabrania transparentów i flag.
Represje wobec niezależnych i odważnych sędziów nie ustają. Bezprawnie odsunięci od orzekania, pomimo wyroków sądów w ich sprawach, w dalszym ciągu nie są dopuszczani do pracy. Bezprawnie odbierane są im immunitety i próbuje im się stawiać zarzuty za ich działalność orzeczniczą.
Równocześnie trwa atak na Sąd Najwyższy, który rządzący chcieliby sobie podporządkować na wzór fasadowego trybunału Przyłębskiej. Sędziemu Sądu Najwyższego, profesorowi Wróblowi, nielegalna izba dyscyplinarna próbuje odebrać immunitet. Żyjemy w kraju niepraworządnym i autorytarnym, gdzie nie liczy się prawo, tylko wola polityczna dyktatora. Ostatnią naszą obroną przed przemocą państwa są odważni i niezależni sędziowie, orzekający zgodnie z prawem, Konstytucją i własnym sumieniem. Wiemy, jaką płacą za to cenę, jak heroiczna jest ich postawa. Dlatego zachęcamy każdego – weź udział w naszym proteście, dołącz do „Sztafety dla Konstytucji. W obronie niezawisłych sędziów”.

KOD, jako współorganizator, zaprasza również na kolejne wydarzenie – happening na kieleckim Rynku „Tour de Konstytucja PL” w sobotę 5 czerwca. W happeningu wezmą udział obrońcy demokracji, artyści, prawnicy i osoby zaufania społecznego. Organizatorami są: Helsińska Fundacja Praw Człowieka oddział Kielce, Homo Politicus, KOD, Prowincja Równości, Opozycja Uliczna.

 

 

Share

Nadchodzące wydarzenia