AktualnościMłody KOD

Wielki Piknik Europejski pod urzędem wojewódzkim

Tak wiele atrakcji jeszcze nie było podczas organizowanego od 2019 Pikniku Europejskiego w Kielcach w rocznicę akcesji Polski do Unii Europejskiej. W tym roku po raz pierwszy dołączył urząd wojewódzki.

Tym razem okazja była wyjątkowa, bo obchodziliśmy równą 20. rocznicę obecności naszego kraju w UE. Do świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji przyłączyli się organizatorzy — Europe Direct Kielce, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki i Urząd Miasta w Kielcach. Na placu pod “okrąglakiem” przy urzędzie wojewódzkim stoiska i inne atrakcje, oprócz namiotu KOD, przygotowali: Energetyczne Centrum Nauki, policja, Straż Graniczna, Straż Miejska, Wodociągi Kieleckie z gazowaną kranówką z saturatorem, do którego ustawiała się kolejka. Maluchy cieszyły się wielkimi dmuchanymi zjeżdżalniami, konkursami z nagrodami i pokazami. Wstęp i wszystkie atrakcje były darmowe.
Było ciepło, słońce, mnóstwo atrakcji, ale przede wszystkim dużo radości, zabawy, muzyki i śmiechu. Było kolorowo, wesoło, świątecznie — było europejsko. I ta cudowna atmosfera przyjaźni, serdeczności i współpracy.
Lidia Palacz, przewodnicząca świętokrzyskiego KOD powiedziała w wywiadzie dla Radia Kielce:
“Powinniśmy cieszyć się jako Polki i Polacy, że przynależymy do tej wspólnoty. Ostatnie lata, zwłaszcza pandemia koronawirusa czy też wojna na wschodzie Europy pokazały, że współpraca i wyznawanie tych samych wartości ułatwiają rozwój i funkcjonowanie. Razem możemy więcej i jesteśmy bezpieczniejsi. W takim dniu powinniśmy się cieszyć. Mało mamy takich okazji, dlatego zapraszamy do wspólnej zabawy”.

Głos zabrali również m.in. wojewoda świętokrzyski Józef Bryk, prezydentka elekt Kielc Agata Wojda i ekspert Team Europe Direct Bartłomiej Zapała.

 

Foto: Marek Mazurek, Jerzy Burczyn (KOD Świętokrzyskie)

 

 

Share

Nadchodzące wydarzenia