AktualnościObywatelska Kontrola Wyborów

Wybory pod lupą KOD

Zliczyliśmy głosy, obserwowaliśmy głosowanie, kontrolowaliśmy proces wyborczy — wolontariusze Obywatelskiej Kontroli Wyborów nie zawiedli podczas ostatnich wyborów samorządowych w regionie świętokrzyskim.

Mimo mniejszego zainteresowania drugą turą wyborów w niedzielę 21 kwietnia Obywatelska Kontrola Wyborów w Kielcach nie zawiodła. Wzięło w nie udział 89 obserwatorów. 59 osób było obecnych podczas liczenia głosów, w tym 51 w Kielcach. Tym razem OKW podała wyniki z największych miast w Polsce, m.in. z Kielc, jak zwykle wcześniej niż Państwowa Komisja Wyborcza. Już przed północą mieliśmy wyniki z 67 komisji. O godz. 23 raportowaliśmy na stronie OKW:
Agata Ewa WOJDA 55.5%
Marcin STĘPNIEWSKI 44.5%
Dane z 45/95 (47.4%) komisji.
W stosunku do ostatecznych wyników różniły się one mniej niż 2 pkt. procentowe.
– Dziękuję wszystkim za włożony wysiłek, rzetelność i zainteresowanie. Pokazaliśmy, że dbałość o demokrację mamy we krwi, że nie odpuszczamy — komentuje Krzysztof Palacz, koordynator OKW w regionie świętokrzyskim.
Członkowie i sympatycy KOD zebrali też wiele ciepłych słów za poparcie od zwyciężczyni Agaty Wojdy oraz jej sztabu wyborczego. Wszyscy demokraci nie kryją satysfakcji, że w stolicy województwa prezydentką będzie przedstawicielka ugrupowania demokratycznego, która pokonała przedstawiciela partii niszczącej demokrację i praworządność w Polsce.

Share

Nadchodzące wydarzenia