AktualnościKomunikaty

Stop propagandzistom PiS w miejskich instytucjach

Anna Roży ma być gospodynią spotkania z Aleksandrą Wojtaszek, autorką książki “Fjaka. Sezon na Chorwację”. Stanowczo protestujemy, przeciwko udostępnianiu miejskich instytucji do publicznych występów byłym propagandzistom mediów publicznych – oświadczenie świętokrzyskiego KOD poniżej.

Oświadczenie Zarządu Regionu Świętokrzyskiego
Komitetu Obrony Demokracji
z dnia 24 kwietnia 2024 roku.

Kolejne spotkanie w Poczytalni Na dVoRcu, w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, prowadzi Anna Roży. 26 kwietnia ma być ona gospodynią spotkania z Aleksandrą Wojtaszek, autorką książki “Fjaka. Sezon na Chorwację”.
Stanowczo protestujemy, przeciwko udostępnianiu miejskich instytucji do publicznych występów byłym propagandzistom, pseudodziennikarzom mediów publicznych.
Anna Roży przez siedem lat za rządów Zjednoczonej Prawicy i PiS była szefową redakcji na stanowisku Redaktor Audycji TVP Kielce, odpowiedzialną za niszczenie wolności słowa, sianie propagandy, łamanie zasad etyki dziennikarskiej, prawa prasowego i wewnętrznych kodeksów mediów publicznych. Na końcu swojej “kariery” na kilka miesięcy wylądowała w równie gorliwym propagandowo publicznym Radiu Kielce, gdzie pozostała aż do wyzwolenia publicznych mediów spod niszczącej władzy PiS.
Nie ma demokracji bez wolnych mediów i wolności słowa. Natomiast partyjna propaganda demokrację niszczy. Komitet Obrony Demokracji nie może być obojętny wobec tego, co działo się i dzieje w mediach. Dlatego domagamy się, aby osoby zaangażowane w niszczenie wolnych mediów w Polsce, jak Anna Roży, nie występowały publicznie, szczególnie w instytucjach utrzymywanych przez wszystkich podatników.
Zarząd Regionu Świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji

Zdjęcie: Facebook

Share

Nadchodzące wydarzenia