Aktualności

5. rocznica zamachu na Pawła Adamowicza

W Kielcach i Starachowicach uczciliśmy pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zamordowanego przez politycznego fanatyka pięć lat temu na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W sobotę 13.01.2024 na kieleckim rynku, jak co roku uczestnicy uroczystości ku czci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza ułożyli serce ze zniczy. O tym tragicznym wydarzeniu przypomnieli również mieszkańcy Starachowic.
– Pamiętajmy o tym, że do tej tragedii doprowadziła zaplanowana mowa nienawiści, a okrucieństwo słów zrodziło okrucieństwo czynów. Niech te Serca Świateł w całej Polsce symbolizują naszą solidarność i nadzieję, że dobro zwycięży — mówiła Lidia Palacz, przewodnicząca Komitetu Obrony Demokracji w regionie świętokrzyskim.
Ubolewała, że po 15 października mowa nienawiści w środowiskach Zjednoczonej Prawicy nie wygasła. – Polski Poseł, wybrany w tych historycznych wyborach 15 października, gaśnicą gasi świece na świeczniku chanukija, upamiętniającym żydowskie święto. Atakuje kobietę, która próbuje go powstrzymać. I to wszystko dzieje się w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej — przypomniała. Wyliczyła też skandaliczne słowa Jana Pietrzaka na antenie telewizji Republika, który drwił z Auschwitz i uchodźców oraz Marka Króla, który w kontekście kryzysu uchodźców wygłosił faszystowskie tezy. Lidia Palacz zauważyła, że w obu tych przypadkach prowadzący wywiady redaktorzy nie reagowali.
Zgromadzeni przypomnieli, że 28 stycznia podczas 32. Finału WOŚP znowu pokażemy, że wrócił cudowny czas dzielenia się dobrem!
Kielce, relacja Wyborcza.pl Kielce:
Starachowice, relacja na FB

Foto: Dagmara Głodowicz/KOD Świętokrzyskie, KOD Starachowice

Kielce:

Starachowice:

Share