AktualnościKomunikatyWybory parlamentarne 2019

Hipokryzja kandydatki do Sejmu

W audycji Studio Polityczne Radia Kielce, nadanej 29.09.2019 r. Posłanka PiS Maria Zuba pokazała swoje prawdziwe oblicze, grożąc sądem przewodniczącej Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD, Monice Szafraniec. Oświadczenie KOD poniżej.

Oświadczenie ZR Świętokrzyskiego KOD

W audycji Studio Polityczne Radia Kielce, nadanej 29.09.2019 r. Posłanka PiS Maria Zuba pokazała swoje prawdziwe oblicze, grożąc sądem przewodniczącej Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD, Monice Szafraniec.

W audycji na antenie Radia Kielce posłanka Maria Zuba komentowała hasło Klaudii Jachiry i szeroko krytykowała mowę nienawiści i standardy dyskusji publicznej. Tak ostra krytyka ze strony osoby posługującej się mową nienawiści i łamiącej standardy dyskusji wydaje się hipokryzją.
Z tego powodu podczas sesji pytań od publiczności Monika Szafraniec przytoczyła fragment wpisu na portalu Facebook posłanki Marii Zuby z 28 grudnia 2016 r., który zawierał życzenia świąteczne i noworoczne. W tym wpisie posłanka nazwała KOD „Komunistycznym Organem Destrukcji” a członków i sympatyków Komitetu Obrony Demokracji i partii .Nowoczesna porównała do rozbiorców, morderców i nazwała miernotą zasilaną obcymi pieniędzmi. Przewodnicząca Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD poprosiła również posłankę Marię Zubę o komentarz. Prośba ta spotkała się z oburzeniem ze strony posłanki, która oskarżyła Monikę Szafraniec o kłamstwo i zagroziła podaniem sprawy do sądu.
Zarzut kłamstwa jest bezpodstawny, wpis na profilu posłanki Marii Zuby jest dostępny https://www.facebook.com/maria.zuba.1/posts/1265916680149930
Zatem straszenie sprawą sądowną nie powinno mieć miejsca. Monika Szafraniec oczekuje przeprosin od posłanki Marii Zuby na antenie Radia Kielce oraz w mediach społecznościowych.

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji

Na zdjęciu zrzut ze strony intgernetowej Radia Kielce, audycja Studio Polityczne Radia Kielce, 29.09.2019 r., FOTO Jarosław Kubalski

 

Share

Nadchodzące wydarzenia