AktualnościKomunikaty

Protest przeciwko atakowi nienawiści na posła

Ten akt agresji wpisuje się w rozpętaną przez przeciwników demokracji kampanię nienawiści, odczłowieczania i gróźb wobec przeciwników politycznych, obrońców demokracji, wolności i konstytucji. Historia uczy, że od takich aktów, tolerowanych przez sprawujących władzę, zaczyna się droga, która prowadzi do najgorszych wydarzeń w dziejach ludzkości – pisze Zarząd Regionu Świętokrzyskiego KOD. Całość oświadczenia poniżej.

Protestujemy przeciwko atakowi nienawiści na posła.

W Kielcach doszło do brutalnej demonstracji nienawiści wobec posła RP Artura Gierady, kandydującego w październikowych wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Kartonowa podobizna posła została powieszona na drzewie w ten sposób, że wisiała ze spętanymi nogami jak na szubienicy podczas egzekucji. Ktoś zadał sobie sporo trudu, aby wyrazić swoje okrucieństwo, nienawiść, brak skrupułów.
Zarząd Regionu Świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji nie traktuje tego zdarzenia – jak chcą niektórzy komentatorzy – jako wybryku, żartu, bezmyślności. Ten akt agresji wpisuje się w rozpętaną przez przeciwników demokracji kampanię nienawiści, odczłowieczania i gróźb wobec przeciwników politycznych, obrońców demokracji, wolności i konstytucji. Historia uczy, że od takich aktów, tolerowanych przez sprawujących władzę, zaczyna się droga, która prowadzi do najgorszych wydarzeń w dziejach ludzkości. Nie możemy tego tolerować ani przechodzić obojętnie. Domagamy się zaprzestania nienawistnych wypowiedzi, potępienia ataku na posła Gieradę, wykrycia i ukarania sprawców.
Jak dotychczas nikt nie poniósł konsekwencji za poprzednie akty wandalizmu wobec materiałów wyborczych kandydatów demokratycznych – obcinanie głów na zdjęciach, zamalowywanie oczu, rozcinanie bannerów. Chwalone w oficjalnej propagandzie rządzącej partii służby nie znalazły ani jednego sprawcy. Taka sytuacja rozzuchwala sprawców i zachęca do kolejnych aktów nienawiści.
Dziś niszczone są wizerunki, a jutro? Ludzie?

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego KOD

Share

Nadchodzące wydarzenia