AktualnościMłody KODWstąp do KOD

Kielce, Warszawa. MY ZOSTAJEMY W UE, rząd wychodzi!

Demonstracje w obronie miejsca Polski w Unii Europejskiej organizuje KOD. Odbędą się m.in. w Kielcach, Starachowicach i Warszawie w niedzielę.

Do udziału w niedzielę 10.10.2021 r. w demonstracjach pod hasłem “MY ZOSTAJEMY W UE, rząd wychodzi!” wzywa Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji. Kielecka manifestacja rozpocznie się na Rynku o godz. 18, w Starachowicach o godz. 18 na rynku w Wierzbniku.

KOD opublikował specjalną odezwę:

Kielczanki i Kielczanie! Mieszkańcy Świętokrzyskiego!
Wychodzimy na ulice! Pokażmy nasz obywatelski opór i determinację. Brońmy Polski w Europie, brońmy prawa europejskiego, które strzeże naszych praw i wolności przed opresją państwa PiS. Dlatego właśnie w najbliższą niedzielę będziemy protestować na placach i ulicach w całej Polsce!
Zachęcamy do wyjazdu do Warszawy.
Jeśli nie możecie pojechać do Warszawy – wyjdźcie na place, ulice w swoim mieście lub przyjedźcie na protest do Kielc. Czwartkowy haniebny pseudo-wyrok trybunału Julii Przyłębskiej został napisany na polityczne zamówienie Jarosława Kaczyńskiego. Dla niego i całego rządu PiS polskie członkostwo w UE jest tylko przeszkodą w utrzymaniu autorytarnej władzy.
Przyjęty przez nich kierunek – Moskwa. Poprowadzi nas tam archaiczny prezes państwa w czarnej masce na oczach. Czwartkowy “wyrok” oparty jest na kłamstwie i całkowicie absurdalny, zarówno pod względem prawnym, jak i faktycznym. Ma on pomóc rządowi PiS w uniknięciu odpowiedzialności przed organami UE za łamanie polskiej Konstytucji oraz dać “alibi” na niewykonywanie wyroków TSUE.
Ale tak się nie da – traktaty UE są zgodne z naszą Konstytucją, za to niezgodne z nią są ustawy PiS, niszczące niezależność sądownictwa, co słusznie piętnuje TSUE. A więc albo przestrzegamy traktatów UE i Konstytucji, albo obieramy kierunek na wschód, który zdaje się rządzącym bardzo odpowiadać.
Nie dopuścimy do realizacji tego czarnego scenariusza – rząd wychodzi, MY ZOSTAJEMY W EUROPIE!

Chętni na zorganizowany wyjazd autokarem do Warszawy proszeni są o zgłoszenie mailowe na adres: swietokrzyskie@platforma.org
Szacunkowy koszt 40 zł.
Zgłoszenia tylko w piątek do godz. 20:00.

Link do wydarzenia na Facebooku

 

Share

Nadchodzące wydarzenia