Aktualności

„Kobieta przedsiębiorcza”. Monika Szafraniec finalistką

Monika Szafraniec, przewodnicząca świętokrzyskiego KOD-u, została finalistką plebiscytu „Kobieta przedsiębiorcza”. Doceniono jej „zaangażowanie w obronę demokracji w Polsce i wolności obywatelskich w tym praw kobiet”.

Monika Szafraniec, przewodnicząca Regionu Świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji zdobyła piąte miejsce w Kielcach i IX miejsce w województwie w plebiscycie „Kobieta Przedsiębiorcza” organizowanym przez redakcję „Echa Dnia”. Otrzymała dyplom, statuetkę a od europosłanki Róży Thun wycieczkę do europarlamentu w Brukseli.
– Nasza Monika znalazła się w pierwszej dziesiątce. Duma nas rozpiera! – komentowała na gorąco Dagmara Głodowicz-Mazurek, fotoreporterka świętokrzyskiego KOD. Jej udział w finałowej gali był nieoceniony, bo pożyczyła Monice szpilki.
Monika w swoim przemówieniu podkreślała znaczenie demokratycznych procedur i wolności dla każdego człowieka.
– Bardzo się cieszę, że zostałam doceniona za działalność społeczną w ruchu obywatelskim, jakim jest świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji, w który oddolnie zaangażowali się ludzie zaniepokojeni sytuacją w Polsce, troszcząc się o demokrację, prawa i wolności obywatelskie, w tym prawa kobiet — powiedziała, odbierając nagrodę.
– Chciałabym serdecznie podziękować szanownej kapitule, mojej rodzinie — mężowi i dzieciom — przyjaciołom z KOD-u, współpracownikom z Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego, w której pracuję — dodała Monika.
Dodała, że ta nagroda „utwierdza nas w przekonaniu, że takie wartości jak demokracja, wolność, równość i solidarność są ważne dla wielu obywatelek i obywateli naszego województwa”.
Uroczysta Gala Plebiscytu „Kobieta Przedsiębiorcza” i wręczenie nagród odbyło się w Hotelu Tęczowy Młyn w piątek 11 maja 2018.

Relacja, wideo i zdjęcia w „Echu Dnia”
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/na-jezykach/kielce/a/kobieta-przedsiebiorcza-2017-od-kulis-gratulacje-rozmowy-i-setki-zdjec-wideo-zdjecia,13169481/

 

Share

Nadchodzące wydarzenia