Aktualności

Świętokrzyski KOD na „Marszu Wolności”

Świętokrzyscy KOD-erzy, m.in. z Kielc i Starachowic, wzięli udział w „Marszu Wolności”, największej prodemokratycznej demonstracji, jaka odbyła się w tym roku w Polsce.

„Marsz Wolności” organizowany przez PO, .Nowoczesną i KOD odbył się w sobotę 12 maja w Warszawie. Uczestnicy docierali do stolicy autokarami i prywatnymi samochodami. Najwięcej świętokrzyskich KOD-erów, około 20 osób, pojechało z Kielc autobusem użyczonym przez PO, co miało swoje dobre (za darmo) i złe strony — autobus jechał przez Końskie i nie uczestnicy nie zdążyli na pierwszą sobotnią demonstrację pod Sejmem, popierającą protestujących tam rodziców osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych.
„Byłem, zobaczyłem i z maszerującymi się utożsamiłem (nawet wierszem zacząłem mówić). Warto było, aby tego piękna, które jest w tych uczestnikach dotknąć, zobaczyć i pragnienie wolności w sobie wzmocnić” – napisał na Facebooku Zbigniew Pręgowski, członek zarządu świętokrzyskiego KOD.
„Cudownie, słonecznie, w doskonałych nastrojach. Politycy, prawnicy, społecznicy, aktorzy, a my wraz z nimi”, opisywała marsz Dagmara Głodowicz-Mazurek.
„Otrzymaliśmy błogosławieństwo”, skomentował Stanisław Adamski, członek Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD zdjęcie świętokrzyskiej delegacji, przechodzącej obok Kościoła Trzech Krzyży.
W „Marszu Wolności” wzięło udział, według warszawskiego ratusza 50 tysięcy osób.

Share

Nadchodzące wydarzenia