Aktualności

Pikieta w obronie niezależnych sędziów

“Żądamy przywrócenia do pracy niezależnych sędziów” – to hasło comiesięcznej pikiety pod kieleckim Sądem Okręgowym, organizowanej w piątek przez Komitet Obrony Demokracji.

W piątek 18.02.2022 o godz. 18 pod Sądem Okręgowym w Kielcach przy ul. Seminaryjskiej 12A odbędzie się pikieta “Wolne Sądy, Wolni Ludzie, Wolna Polska w Unii Europejskiej”. Protesty w obronie praworządności niszczonej przez PiS odbywają się co miesiąc, tym razem pod hasłem “Żądamy przywrócenia do pracy niezależnych sędziów”.
4 lutego minęło 2 lata od zawieszenia sędziego Pawła Juszczyszyna. W tym dniu sędzia Paweł Juszczyszyn powiedział: “Wszystkim akuszerom państwa bezprawia w naszym kraju powiem tak: Nie złamiecie mnie. Nie złamiecie niezależnych sędziów.
Tak się nigdy nie stanie, bo wartości takie jak prawda i sprawiedliwość są niezmienne.”
9 lutego do grona zawieszonych dołączyła sędzia Joanna Hetnarowicz-Sikora z Sądu Rejonowego w Słupsku. Mieliśmy olbrzymią przyjemność poznać sędzię – przyjechała do nas, do Kielc w zeszłym roku 5 czerwca. Sędzia Asia Sikora przyjechała ze Słupska, by spotkać się z nami i porozmawiać o Konstytucji. Pani Sędzio – Dziękujemy. Zawieszenie sędzi Joanny Hetnarowicz-Sikory to złamanie zabezpieczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Nie ma na to naszej zgody. Solidaryzujemy się z represjonowanymi sędziami i żądamy przywrócenia ich do pracy.
Na dzień 18 lutego 2022 r. wysokość kary za niestosowanie prawa UE to już 107 milionów euro, które będą musieli zapłacić polscy podatnicy. Codziennie kara wzrasta o 1 mln euro.
Broniąc wolnych sądów, niezależnych sędziów nie możemy przemilczeć BEZPRAWIA, jakie nadal, niezmiennie dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Podczas piątkowej demonstracji zadbajmy o bezpieczeństwo – każdy, zakładając maseczkę, dba nie tylko o siebie, ale również o osoby z najbliższego otoczenia.

 

Share

Nadchodzące wydarzenia