AktualnościMłody KOD

KOD: Nie traćmy zagranicznych przyjaciół

Pismo z apelem o wycofanie homofobicznych uchwał, ustanawiających „strefy wolne od LGBT” wysłał do świętokrzyskich samorządów KOD. – Wycofajcie się, zanim stracimy zagranicznych przyjaciół — mówi szefowa świętokrzyskiego KOD Monika Szafraniec.

– Niemal każdego dnia dowiadujemy się, że jakiś zagraniczny region czy miasto zrywa współpracę z polskim samorządem, który przyjął skandaliczną uchwałę o ustanowieniu tak zwanych stref wolnych od LGBT. Niestety takie uchwały podjęło również kilka świętokrzyskich samorządów, w tym sejmik województwa. Apelujemy, żeby radni przemyśleli, czy warto jest tracić zagranicznych przyjaciół, siejąc nietolerancję i ustanawiając przepisy, które kojarzą się z najgorszymi doświadczeniami w historii ludzkości — mówi Monika Szafraniec, przewodnicząca Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD.
W naszym regionie „strefy wolne od LGBT” uchwaliły: sejmik województwa świętokrzyskiego, rady powiatów kieleckiego i włoszczowskiego oraz rady gmin Łopuszno i Osiek.
„Domagamy się uchylenia haniebnych uchwał przeciwko ideologii LGBT” – czytamy w piśmie, jakie świętokrzyski KOD wysłał do tych samorządów. Świętokrzyskie samorządy mają co stracić, bo ich partnerami również są zagraniczne miasta i regiony, w tym w Unii Europejskiej.
KOD przypomina, że III Zwyczajne Regionalne Walne Zebranie Członków Regionu Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji 19 stycznia br. przyjęło uchwałę potępiającą dyskryminację i mowę nienawiści wobec osób LGBT, a także wprowadzanie „stref wolnych od LGBT”.

Share