Aktualności

KOD z sercem dla WOŚP

Wspaniałe licytacje, wypełnione tekturowe puszki i przelane e-skarbonki – tak członkowie  i sympatycy świętokrzyskiego KOD włączyli się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrali około 20 tysięcy złotych! 


Na ulice Kielc wyszli członkowie zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD, aby w niedzielę 31 stycznia 2021 zebrać jak najwięcej pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie próżnowali pozostali członkowie i sympatycy KOD-u. Oprócz tekturowych puszek wielu zakładało e-skarbonki, na które można było wpłacać datki elektronicznie. No i się uzbierało! W sumie około 20 tysięcy złotych. Ale to nie koniec, bo trwają jeszcze licytacje. Świętokrzyski KOD wystawił na nie oprawione i podpisane przez bohaterów zdjęć fotografie. Pierwsza fotografia, autorstwa naszego kolegi, członka KOD Marka Mazurka, przedstawia kielecką emerytowaną nauczycielkę w koszulce z napisem „Konstytucja”. Na drugim zdjęciu jest walczący o niezależność sądownictwa sędzia Igor Tuleya. Autorką jest nasza koleżanka, członkini KOD Dagmara Głodowicz-Mazurek.
W tym roku WOŚP zbiera pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
„Ludzie są wspaniali! Pomimo pandemii udało nam się zebrać tyle pieniędzy. Dziękujemy i prosimy o jeszcze. Nasze eskarbonki nadal działają.” – komentowała na Facebooku Monika Szafraniec, przewodnicząca Regionu Świętokrzyskiego KOD, która sama zebrała jedną z rekordowych kwot.

Share

Nadchodzące wydarzenia