Aktualności

Pikieta KOD. 150×150 – Dziś Tuleya Jutro Ty

Pikietę w obronie sędziego Igora Tulei i innych sędziów, którym grożą represje za wydawane wyroki i obronę praworządności, organizuje w poniedziałek świętokrzyski KOD. Hasło: 150×150 – Dziś Tuleya Jutro Ty.

Hasło protestów, które odbędą się w poniedziałek w całej Polsce to „150×150 – Dziś Tuleya Jutro Ty”. Protesty odbędą się w co najmniej 150 miejscach, a w każdym weźmie udział maksymalnie 150 osób, czyli tyle, na ile pozwalają obecnie przepisy.
Pikieta w Kielcach rozpocznie się w poniedziałek 8 czerwca o godz. 18 na Rynku.
Nasz protest jest ważny, bo sędzia Igor Tuleya jest pierwszym sędzią, który może utracić immunitet, a w konsekwencji i swoją wolność nie za jakieś czyny karne, ale za działalność sędziowską. Od naszego twardego sprzeciwu zależy, czy kolejni niepokorni wobec władzy politycznej sędziowie, jak Waldemar Żurek, Krystian Markiewicz, Paweł Juszczyszyn, Piotr Gąciarek, czy sędzia Dorota Zabłudowska, nie będą trafiać na ławę oskarżonych za swoje orzeczenia, postawę obywatelską, lub za pospolite przestępstwa „udowodnione” im w sfingowanych procesach.
Teraz tylko my: prodemokratyczne społeczeństwo, obywatelki i obywatele możemy przerwać ten zaklęty krąg i zatrzymać polityczny taniec wokół sądów. Musimy stanowczo i gremialnie zaprotestować przeciwko nieprzestrzeganiu prawa i niszczeniu demokratycznych procedur przez PiS w Polsce. Dlatego na dzień przed rozprawą sędziego Igora Tulei stańmy przed sądami w obronie niezawisłości sędziowskiej i niezależności sądów.
Pamiętajmy o założeniu maseczek i utrzymywaniu dystansu 2 m od innych uczestników protestu.

Więcej o kieleckim proteście:
https://www.facebook.com/events/684894365687296/

Share

Nadchodzące wydarzenia