Aktualności

LUD. Całe życie po właściwej stronie

Bogusław Sonik jak zwykle uprzejmy, sympatyczny i uczciwy. Zawsze stał po dobrej stronie. Odwiedził Kielce na zaproszenie Latającego Uniwersytetu Demokracji KOD.

W ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji w piątek 29 marca mieliśmy spotkanie z europosłem Bogusławem Sonikiem – człowiekiem zawsze stojącym po właściwej stronie. Spotkanie odbyło się w Instytucie im. Jana Karskiego przy ul. Planty 7/9 w Kielcach.
Jednym z elementów spotkania był film dokumentalny „Punkt oparcia” w reżyserii Anny Ferens. Film jest opowieścią o tym jak w latach 80. Parlament Europejski upominał się o swobody obywatelskie w Polsce, Rumunii, na Łotwie, Estonii, Słowacji i w innych krajach bloku sowieckiego. Producentem filmu jest Stowarzyszenie Maj 77, którego Bogusław Sonik jest założycielem i przewodniczącym.
Bogusław Sonik jak zwykle uprzejmy, sympatyczny i uczciwy. Rozmawiała z Nim red. Marzena Sobala – dziennikarka, która również zawsze stała po właściwej stronie. Była to piękna para i piękna rozmowa.
Bogusław Sonik jest kandydatem Koalicji Europejskiej w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

Relacja i zdjęcia: Zbigniew Pręgowski/KOD Świętokrzyski

 

Share

Jeden komentarz do “LUD. Całe życie po właściwej stronie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Nadchodzące wydarzenia