Aktualności

Nasz komitet obrony przed wirusem

Kolejna partia przyłbic medycznych wykonanych w domu szefowej świętokrzyskiego KOD powędrowała w piątek 17 kwietnia do szpitala. Zbiórkę środków zorganizowali i sfinansowali członkowie i sympatycy KOD.

Szefowa świętokrzyskiego KOD Monika Szafraniec zwykle wyładowuje swoją energię na pikietach i demonstracjach w obronie demokracji, ale w czasie epidemii postanowiła inaczej wykorzystać swoją aktywność. Wspólnie z mężem Piotrem zainstalowali w swoim podkieleckim domu trzy drukarki 3D użyczone nieodpłatnie z projektu „Kwalifikacja + staż = nowe możliwości”, realizowanego przez Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych. Drukarki pracują nieprzerwanie od dwóch tygodni, do piątku wyprodukowały już 150 przyłbic ochronnych dla świętokrzyskich medyków. W piątek Monika przekazała kolejną partię 50 przyłbic do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach na oddziały:
Klinika Neurochirurgii i Chirurgii Kręgosłupa – 20 szt.
Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii – 10 szt.
Świętokrzyskie Centrum Kardiologii – 20 szt.
Przyłbice dla medyków odebrała rzeczniczka szpitala Anna Mazur-Kałuża.
Środki na produkcję przyłbic zostały zebrane w ramach zrzutki „Pomoc dla świętokrzyskich szpitali w zw. z epidemią koronawirusa”, którą koordynowała członkini zarządu świętokrzyskiego KOD Jolanta Opozda. W akcję włączyli się też nasi niezawodni koderzy Małgorzata Tomicka i Maciej Rzepka oraz wielu innych członków i sympatyków KOD. Szyją oni również maseczki chroniące drogi oddechowe.
Do tej pory dary trafiły do szpitali: SOR Kielecki Szpital św. Aleksandra ul. Kościuszki, Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.
Uwaga — drukarki cały czas pracują!

Share

Nadchodzące wydarzenia