Aktualności

Zmarł Marek Spychała

W wieku 63 lat, po przewlekłej chorobie zmarł Marek Spychała, członek świętokrzyskiego KOD, który działał w stowarzyszeniu od początku istnienia organizacji. Pogrzeb w czwartek 9 kwietnia w Kielcach.

Marek Spychała urodził się w 1957 roku i znaczną część życia spędził w Wielkopolsce. W Kielcach osiedlił się z drugą żoną. Z obu małżeństw pozostawił czwórkę dzieci. Był ekonomistą, księgowym, a z zamiłowania społecznikiem, miłośnikiem historii, wolności i demokracji. Kiedy powstało stowarzyszenie Komitet Obrony Demokracji, od razu włączył się do naszych działań. Brał udział w protestach, pikietach, ale i mrówczej pracy u podstaw — w edukacji dzieci i młodzieży. Sam organizował spotkania znanych postaci z gimnazjalistami w woj. świętokrzyskim, m.in. w Chęcinach i Samsonowie, podczas których dyskutowano o współczesnym patriotyzmie.
Zmarł po przewlekłej chorobie. Pogrzeb odbędzie się w Kielcach w czwartek 9 kwietnia. Z powodu epidemii obecna będzie tylko rodzina i kilkoro najbliższych znajomych.
Spoczywaj w spokoju, Marku.

Share

Nadchodzące wydarzenia