AktualnościMłody KOD

Ukraina w UE – Śpiewamy Odę do Radości

Na coroczne uroczyste odśpiewanie hymnu UE “Oda do radości” zaprasza świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji. Tym razem wydarzenie zostanie połączone z demonstracją solidarności z napadniętą przez Rosję Ukrainą.

Demonstracja pod hasłem “Ukraina w UE – Śpiewamy Odę do Radości” rozpocznie się o godz. 17 w sobotę 26.03.2022 na kieleckim Rynku.
Z okazji 65. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek Unii Europejskiej, Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji po raz kolejny organizuje happening „Cała Polska śpiewa Odę do Radości”. Wydarzenie organizujemy wspólnie z uchodźcami i młodzieżą z Ukrainy, mieszkającą w Kielcach. Do współorganizacji dołączyły również kieleckie organizacje, stowarzyszenia i partie.
Ostatnie tygodnie pokazały, jak bardzo ważne są sojusze i wspólnoty międzynarodowe takie jak NATO i właśnie Unia Europejska. Jak bardzo dramatycznie brzmią słowa prezydenta Ukrainy o osamotnieniu w obliczu wojny. Polska, jako państwo członkowskie Unii może czuć się bezpiecznie i o takie bezpieczeństwo zaapelujemy dla Ukrainy. Ten bohaterski naród zasługuje na wszelkie wsparcie, także i w tej kwestii. Teraz walka o demokrację, przeciwko totalitaryzmowi, toczy się na śmierć i życie na przedpolach Kijowa, Charkowa i Odessy.
„Odę do Radości” zaśpiewamy w języku polskim i ukraińskim — zaśpiewamy dla Ukrainy, dla Ukrainy w Unii Europejskiej.

Share

Nadchodzące wydarzenia