Aktualności

Oświadczenie ws. skandalicznego działania TVP

“Zarząd Regionu Świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji stanowczo protestuje przeciwko ujawnieniu w głównym wydaniu programu informacyjnego TVP „Wiadomości” zdjęć i danych osobowych uczestników pikiety pod warszawską siedzibą telewizji rządowej. Protestujemy przeciwko kłamstwom i manipulacjom, jakie za pieniądze podatników uprawia telewizja rządowa” – pisze w specjalnym oświadczeniu Zarząd Regionu Świętokrzyskiego KOD. Całość oświadczenia poniżej.


Oświadczenie ws. ujawnienia danych osobowych uczestników pikiety pod TVP

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji stanowczo protestuje przeciwko ujawnieniu w głównym wydaniu programu informacyjnego TVP „Wiadomości” zdjęć i danych osobowych uczestników pikiety pod warszawską siedzibą telewizji rządowej.
Swoim postępowaniem redaktorzy i kierownictwo rządowej telewizji nie tylko naruszyli prawo, ale też zasady przyzwoitości, moralności, współżycia społecznego, etyki dziennikarskiej. Napiętnowanie w ten sposób uczestników legalnego protestu, którzy korzystali z gwarantowanej Konstytucją wolności zgromadzeń, nosi znamiona linczu i wpisuje się w politykę siania nienawiści przez telewizję publiczną. Osoby, których tożsamość została ujawniona, spotykają się z szykanami, groźbami, hejtem na niespotykaną skalę, a nawet utratą pracy. Protestujemy przeciwko kłamstwom i manipulacjom, jakie za pieniądze podatników uprawia telewizja rządowa. Jak napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk:
„Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarami jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinni solidarnie, w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować”.

Kielce, 13.02.2019
Zarząd Regionu Świętokrzyskiego KOD

Share

Nadchodzące wydarzenia