Aktualności

Październikowy Dzień Solidarności z Represjonowanymi Sędziami!

Październikowa pikieta w obronie niezależnych sędziów przebiegła w atmosferze smutku i troski o aktualną sytuację w Polsce. Padło wiele gorzkich słów o niszczeniu struktur państwa, o niszczeniu trójpodziału władzy, podstawy demokratycznego państwa prawa.

Przypomniano, że pierwsze, co zrobił PiS po przejęciu władzy w 2015 roku to zamach na Trybunał Konstytucyjny. Potem był zamach na Sądy Powszechne i trwające nieprzerwanie do dzisiaj represje wobec niezależnych sędziów i prokuratorów.
Igor Tuleya nie orzeka już 699 dni! Piotr Gąciarek nie orzeka już 328 dni! 10 października sędzia Gąciarek wygrywa sprawę w sądzie pracy! I co? I nic! Prezeska z powołania Ziobry – nie wykonuje wyroku Polskiego Sądu i Sędzia Gąciarek nadal jest zawieszony!

Po co władzy ten zamach na sądy i sędziów? Widzimy to w dzisiejszej Polsce – to BEZPRAWIE i BEZKARNOŚĆ! Jaką twarz ma dzisiejsze bezprawie?
Twarz Glapińskiego, dla którego ważniejsze są potrzeby partii, niż bezpieczeństwo finansowe Polek i Polaków.
Twarz Morawickiego, który dołącza do faszystów na ich wiecu w Madrycie i atakuje Unię Europejską! Dzisiaj! – gdy za naszą wschodnią granicą spadają rosyjskie bomby!
Twarz Kuchcińskiego, który „wylatał” ponad 4 miliony zł naszych pieniędzy, a przede wszystkim ma twarz głównego niszczyciela polskiego parlamentaryzmu.
Twarz Czarnka i kurator Nowak – to twarz szkoły wyznaniowej, indoktrynującej, represjonującej, ale też szkoły bez nauczycieli, z przemęczonymi dziećmi, bez wsparcia psychologicznego.
To twarz polskiego żołnierza, który nie pomaga człowiekowi, spadającemu z granicznego 5.5 metrowego płotu. Nie tylko nie pomaga, ale jeszcze wyśmiewa.
To twarz polskiego strażnika i polskiego żołnierza, którzy wypychają uchodźczynie i uchodźców, często wprost ze szpitali, w tym dzieci do zimnego lasu, bez jedzenia, picia, nierzadko zabierając telefony, stosując przemoc.
To twarz polskiego strażnika i polskiego żołnierza, którzy nękają i represjonują ludzi niosących pomoc uchodźczyniom i uchodźcom, w tym dzieciom będących w stanie zagrożenia życia.

Gorzko wybrzmiały też odpowiedzi na pytanie, co dostają Polki i Polacy po 7 latach rządów PiS?
Najwyższą inflację od 25 lat! Najwyższe ceny paliw od początku świata! Najsłabszą złotówkę od 25 lat! Najmniejszą liczbę urodzeń od II wojny światowej! Najwyższe zadłużenie od czasów Gierka!

Katarzyna Siwiec, członkini KOD-Świętokrzyskie mówiła: Jak długo Polska będzie członkiem Unii Europejskiej? Albo inaczej – jak długo jeszcze Unia Europejska wytrzyma z taką Polską, jaką teraz mamy? Tak naprawdę jesteśmy coraz bliżej naszego polskiego osamotnienia. Samotni w Europie, samotni na świecie, momentami śmieszni na arenie międzynarodowej. Za taką sytuację odpowiada obecny rząd. Kaczyński i jego rząd niejednokrotnie udowadniali, że chcą Polski beż Unii Europejskiej. A MY nie możemy zaprzestać pokazywać naszego poparcia dla Unii Europejskiej. Musimy głośno krzyczeć, że jesteśmy Europejczykami i chcemy Polski w Europie. Dlaczego dzisiaj znów o tym mówimy? Dlatego, że słowa premiera, które wypowiedział niedawno przyprawiają o dreszcze. Premier Polski wziął udział w dwudniowym wiecu “Viva 22” w Madrycie i na wiecu skrajnie prawicowej partii Vox wypowiedział skandaliczne słowa o Unii Europejskiej. A ja dzisiaj pytam- Komu chce Pan oddać władzę, panie premierze? Kto jest według pana tym prawdziwym twórcą obecnej Europy?
Kto? Może moglibyśmy pomóc panu odpowiedzieć na to pytanie. Ale powiemy stanowcze i głośne NIE! Nie zgadzamy się na Polskę zniszczoną i samotną! Nie zgadzamy się na dalsze jej osłabianie! Nie zgadzamy się na sojusze i słowa, które mogą ją bezpowrotnie zgubić!
I mówimy głośne TAK! TAK dla Unii Europejskiej! Jesteśmy Polakami! Jesteśmy Europejczykami i nie damy sobie tego obywatelstwa wydrzeć ani panu, ani Kaczyńskiemu, ani nikomu z tego rządu. Zostajemy w Unii, premierze! 

Jesteśmy Europejkami i Europejczykami! Zostajemy w Unii Europejskiej! Sądy europejskie to nasze sądy!

Share

Nadchodzące wydarzenia