Aktualności

Pikieta w Kielcach w obronie sądów – odwołana

UWAGA!

W związku z narastającym zagrożeniem epidemicznym, w trosce o zdrowie nas wszystkich informujemy, że planowana 18 marca pikieta pod Sądem Okręgowym w Kielcach nie odbędzie się.
Mamy nadzieję, że za miesiąc będziemy mogli już bezpiecznie wyrazić pod Sądem naszą solidarność z Sędziami.

 

18. dzień każdego miesiąca, to symboliczny Dzień Solidarności z Represjonowanymi Sędziami. – Niezależność i niezawisłość polskiego sądownictwa jest niszczona na skalę porównywalną tylko z czasami PRL. Pod rządami Prawa i Sprawiedliwości mamy w Polsce coraz większe bezprawie i niesprawiedliwość. Również w naszym regionie zachodzą niepokojące zmiany, jak kontrowersyjne wypowiedzi i decyzje podejmowane przez prezesa Sądu Okręgowego, nominata Ziobry, którego został powołany na miejsce prezesa, zdymisjonowanego przez Ziobrę przed zakończeniem kadencji – mówi Andrzej Stróżyk, p.o. przewodniczącego Regionu Świętokrzyskiego KOD.

Atak PiS na wymiar sprawiedliwości (od samego początku rządów, już w 2015 roku!) był szokiem dla nas wszystkich. Protestowaliśmy przeciwko tym działaniom, tworzyliśmy łańcuchy świateł przy sądach w całej Polsce i zapewnialiśmy, że będziemy trwać w ich obronie, nie przeczuwając, jak daleko ta władza się posunie.
Teraz już wiemy: pseudo Trybunał Konstytucyjny, pseudo izba dyscyplinarna Sądu Najwyższego, pseudo KRS oraz prześladowanie i szykanowanie sędziów za wierność sędziowskiemu przyrzeczeniu, nękanie dyscyplinarne sędziów, odsuwanie ich od wykonywania zawodu.
Naszym protestem we czwartek 18 marca pod Sądem Okręgowym w Kielcach przyłączamy się do protestów, które odbędą się tego dnia w całej Polsce.
Wspieramy sędziów Iustitii, którzy żądają przywrócenia do pracy sędzi Beaty Morawiec i sędziów Pawła Juszczyszyna i Igora Tuleyi. Nasz protest nie może wygasnąć, dopóki trwają rządy bezprawia w Polsce.
W związku z pandemią COVID-19 zadbajmy o zdrowie nas wszystkich. Maseczki przykrywające nos i usta są obowiązkowe, zachowajmy wymagany dystans między sobą. Jeżeli mamy gorączkę lub inne objawy przeziębienia, to zostańmy w domu! Relacja z wydarzenia będzie udostępniona na naszych stronach facebookowych.

Share

Jeden komentarz do “Pikieta w Kielcach w obronie sądów – odwołana

  • UWAGA! Ze względu na poważną sytuację epidemiologiczną wydarzenie pod Sądem Okręgowym w Kielcach w dniu 18.03.2021 godz. 18.00 zostaje odwołane. Prosimy zostać w domu i nie przychodzić pod Sąd Okręgowy w Kielcach. Wspieramy niezaleznych sędziów, jednak zdrowie jest zdecydowanie najważniejsze a obecnie występujące warianty wirusa Covid-19 są wyjątkowo niebezpieczne

    Region Świętokrzyski KOD

Możliwość komentowania została wyłączona.

Nadchodzące wydarzenia