AktualnościMłody KOD

Piknik Europejski 1 maja

Mobilne planetarium, dmuchana zjeżdżalnia, puzzle europejskie, konkursy z nagrodami, europejska fotobudka, saturator z darmową wodą sodową — to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy Pikniku Europejskiego na kieleckim Rynku w niedzielę 1 maja.

1 maja 2004 roku Polska została członkiem Unii Europejskiej. W tym roku świętujemy 18. rocznicę wstąpienia do UE. Z tej okazji świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji wspólnie z Instytutem Miejskich Inicjatyw oraz z Europe Direct Kielce zaprasza w niedzielę 01.05.2022 r. na Piknik Europejski na kieleckim Rynku, w godz. 12 – 18. Piknik został objęty patronatem Prezydenta Miasta Kielce Bogdana Wenty.
W tym roku to wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Piknik Europejski – Ukraina w UE”. Na mieszkańców czekają atrakcje skierowane do osób w każdym wieku. Wśród nich: mobilne planetarium, dmuchana zjeżdżalnia, puzzle europejskie, konkursy z nagrodami, europejska fotobudka, saturator z darmową wodą sodową z sokiem lub bez, gry i zabawy dla dzieci. Piknik rozpocznie odegranie hymnów Polski, Ukrainy i Unii Europejskiej. W Puncie Informacji Europejskiej będą dostępne ciekawe materiały o Unii.
Unia Europejska to wspólnota. Razem uczcijmy naszą przynależność do Unii i zaapelujmy o przyjęcie Ukrainy do UE.
Wstęp wolny.

 

 

Share

Nadchodzące wydarzenia