Aktualności

PIKOD odwiedził Ostrowiec

PIKOD, czyli Punkt Informacyjny KOD odwiedził Ostrowiec. Na chodniku łączącym Rynek z bazarem rozdawaliśmy ulotki, zbieraliśmy podpisy ws. ochrony flagi UE i namawialiśmy do Obywatelskiej Kontroli Wyborów.

Namiot PIKOD ustawiliśmy w sobotę 28 kwietnia na szerokim chodniku łączącym ostrowiecki rynek z bazarami. Tego dnia przechodzi tamtędy bardzo wiele osób i nie było problemu z rozdawaniem ulotek i numerów „Dekodera”. Wszystkie nasze materiały rozeszły się w ciągu dwóch godzin. Wspierała nas ostrowiecka .Nowoczesna.
Nasz namiot to część ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej.
Chcemy odwiedzić wszystkie świętokrzyskie powiaty, przed Ostrowcem byliśmy już w Sandomierzu. Przez kolejne 6 miesięcy będziemy wychodzić na ulice naszych miast i organizować stałe punkty PiKOD.
Każdy miesiąc poświęcony będzie innej tematyce: kwiecień – Konstytucji, maj – Wspólnocie Europejskiej, czerwiec – Wolności, lipiec – Tolerancji i Równości, sierpień – Solidarności, wrzesień – Samorządom, październik będzie miesiącem Wyborczym, a listopad – miesiącem Niepodległości.
Chcemy w bezpośrednim kontakcie z Polkami i Polakami inicjować dyskusje, rozdawać materiały edukacyjne, namawiać do wzięcia udziału w wyborach samorządowych, zapraszać do społecznego projektu Obywatelskiej Kontroli Wyborów www.okw.info.pl
Na PIKOD-ach będziemy także zbierać podpisy pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej.
Więcej o inicjatywie możecie przeczytać tu:
http://fronteuropejski.pl/incjatywa-ustawodawcza/
Jeśli nie możecie zaangażować się bezpośrednio w naszą akcję, prosimy o wsparcie finansowe na materiały edukacyjne oraz zakup namiotów.
Komitet Obrony Demokracji
08 1950 0001 2006 7267 0847 0016
Na wpłatach prosimy umieszczać dopisek:
na wsparcie REGIONU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO
#EuropaMaZnaczenie #okw #wyborysamorządowe #kod #konsTYtucJA

Share

Nadchodzące wydarzenia