Aktualności

Podpisy ws. referendum przekazane

Ponad 1200 podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie „deformy” oświaty zebrał świętokrzyski KOD. W piątek przekazaliśmy je do siedziby ZNP w Kielcach.


Podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie „deformy” oświaty zbieraliśmy na kieleckich ulicach, pod namiotem KOD w Ostrowcu, podczas kieleckiego spotkania z Lechem Wałęsą i wszędzie, gdzie to było możliwe. Do akcji przyłączyli się indywidualnie członkowie i sympatycy KOD. Były osoby, które zebrały po kilkadziesiąt podpisów. Widać było, jak wiele osób ma zastrzeżenia do uchwalonej z pogwałceniem Konstytucji (m.in. bez właściwych konsultacji społecznych) tzw. reformy edukacji, która likwiduje gimnazja, przywraca znany z PRL system ośmioklasowej podstawówki i rewolucjonizuje podstawy programowe.
W piątek 31 marca, w dniu ogólnopolskiego strajku szkolnego, zanieśliśmy zebrane podpisy do siedziby kieleckiego ZNP. Zostaną one teraz przekazane do Sejmu, który musi rozpatrzyć ten obywatelski projekt, bo w całym kraju zebrano ponad 600 tysięcy podpisów.

Share

Nadchodzące wydarzenia