Aktualności

Powstał KOD w Starachowicach

Powstała pierwsza organizacja powiatowa Komitetu Obrony Demokracji w woj. świętokrzyskim. W sobotę 9 kwietnia 2016 r. spotkanie organizacyjne odbyło się w Pubie Strych.

Kilkanaście osób uczestniczyło w spotkaniu założycielskim Komitetu Obrony Demokracji w Starachowicach
W sobotę wybrano władze organizacji. Koordynatorem został Jarosław Kołodziejski, który sam siebie nazywa “artystą, aktualnie na bezrobociu”. Jego zastępczynią jest Zofia Olma.
– Do KOD-u mogą przynależeć wszyscy. KOD sprzeciwia się niszczeniu państwa, a nie PiS-owi – mówił Włodzimierz Magdziarz, jeden z organizatorów spotkania.
Zorganizowano je w pubie Strych w Starachowicach, dyskutowano o kryzysie wokół Trybunału Konstytucyjnego. To pierwsze w województwie świętokrzyskim powiatowe struktury KOD-u. Od końca ubiegłego roku, wojewódzkie struktury Komitetu działają w Kielcach.
Jeden z mężczyzn próbował zakłócić spotkanie. Podczas dyskusji krzyknął “Wolę Polskę, bandyci”. Kiedy zaproszono go do dyskusji, opuścił lokal.

KOD-Starachowice-9kwi16 (4) KOD-Starachowice-9kwi16 (6) KOD-Starachowice-9kwi16 (8) KOD-Starachowice-9kwi16 (9) KOD-Starachowice-9kwi16 (10) KOD-Starachowice-9kwi16 (2) KOD-Starachowice-9kwi16 (4) KOD-Starachowice-9kwi16 (6) KOD-Starachowice-9kwi16 (8) KOD-Starachowice-9kwi16 (9) KOD-Starachowice-9kwi16 (10)

 

Share