Aktualności

Kielce: Konstytucję czytaliśmy i rozdaliśmy, Sienkiewicz słuchał [wideo]

Rozdawaliśmy Konstytucję RP i czytaliśmy obszerne jej fragmenty. Słuchało nas około sto osób, które przyszły na happening pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza w Kielcach. Był nawet jeden element animalny – śliczny piesek.

W sobotę 2 kwietnia, w 19. rocznicę uchwalenia Konstytucji RP, Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji zorganizował happening pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza w Kielcach. Przygotowaliśmy do rozdania 60 egzemplarzy konstytucji, czytaliśmy jej obszerne fragmenty. Przy stoliku obok pomnika zbieraliśmy też podpisy pod przygotowanym przez KOD projektem obywatelskim ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Nasze egzemplarze konstytucji bardzo szybko się skończyły, ale wsparła nas partia .Nowoczesna, która w tym samym czasie rozdawała konstytucję na kieleckim deptaku i pl. Artystów.

– Konstytucję można przeczytać całą, ale czy naprawdę rozumiemy jej zapisy? Czy naprawdę rozumiemy, jakie prawa i wolności nam gwarantuje? To bardzo ważne, aby to nie były tylko zapisy na papierze – mówił z postumentu pomnika Maciej Klasyk, rzecznik prasowy Regionu Świętokrzyskiego KOD.

Konstytucję czytali na zmianę nasi sympatycy Artur Ozdoba, Zbigniew Pręgowski (prowadzący happening), Włodzimierz i Ewa Magdziarz oraz kilka osób, które zgłosiły się z tłumu.

W sumie w happeningu wzięło udział około 100 kielczan, wśród nich jeden element animalny – śliczny piesek, którego przyprowadził kielecki sympatyk KOD-u. Obyło się bez ekscesów, choć na początku zgromadzenie próbowali zakłócić dwaj dyżurni zadymiarze (jeden z nich już ukarany grzywną za zakłócanie grudniowej pikiety KOD).

zn

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Share

Nadchodzące wydarzenia