Aktualności

Pożegnaliśmy Szarego Człowieka [wideo]

W poniedziałek na kieleckim Rynku pożegnaliśmy Szarego Człowieka – Pana Piotra z Niepołomic, który zmarł w niedzielę, po 10 dniach od samospalenia w proteście przeciwko odbieraniu Polakom wolności i demokracji.

Spotkaliśmy się pod pręgierzem na Rynku w Kielcach w poniedziałek 30 października o godzinie 18, aby uczcić Piotra S., który zmarł, nie odzyskawszy przytomności po podpaleniu się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. W ten sposób zaprotestował przeciwko zmianom dokonywanym przez władze w Polsce, przeciwko odbieraniu Polakom demokracji i wolności. 25 zgromadzonych osób przyniosło znicze i wydruki z postulatami, jakie pozostawił po sobie Pan Piotr. Monika Szafraniec, przewodnicząca Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD odczytała wszystkie 15 postulatów. Była telewizja TVN24 i dziennikarze z „Gazety Wyborczej”, przyszedł poseł Artur Gierada.
Pan Piotr pozostawił nam postulaty i list podpisując się jako „Szary człowiek”. Nie pozwólmy, aby ludzie o nim zapomnieli. Niech jego śmierć wstrząśnie sumieniami naszych rodaków, tych, którzy stoją z boku i uważają, że ich to nie dotyczy.

Relacja filmowa na kanale YouTube

Manifest i postulaty Pana Piotra z Niepołomic

Share

Nadchodzące wydarzenia