Aktualności

Region Świętokrzyski KOD w rocznicę zaprzysiężenia Andrzeja Dudy

W sobotę 6 sierpnia byliśmy pod Pałacem Namiestnikowskim w Warszawie, aby pokazać prezydentowi, że nie spełnił swoich obietnic, natomiast zrobił to, czego w kampanii nie obiecywał, ale co było zgodne z wolą PiS. Andrzej Duda jako prawnik powinien wiedzieć, że podpisując ustawy uchwalane przez PiS bez ich dogłębnej analizy pod kątem zgodności z Konstytucją oraz paraliżując Trybunał Konstytucyjny łamie konstytucję będącą podstawą państwa prawa.


W sobotę 6 sierpnia  pod Pałacem Prezydenckim zebrali się członkowie i zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji z całej Polski. Manifestacja odbyła się w rocznicę zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. Chcieliśmy zademonstrować swój sprzeciw wobec dotychczasowych działań prezydenta, przypomnieć mu co należy do jego konstytucyjnych obowiązków oraz żądać stania na straży konstytucji i dotrzymania obietnic z kampanii wyborczej. A zwłaszcza jednej – bycia Prezydentem wszystkich Polaków.

W tej manifestacji nie mogło zabraknąć nas – KODerów ze Świętokrzyskiego. W silnej grupie stawiliśmy się w sobotę pod Pałacem Namiestnikowskim. Nasza obecność była dobrze widoczna w Faktach TVN z 6 sierpnia (pierwszy temat tego wydania) oraz w relacji TVN Warszawa.

Przed protestem odwiedziliśmy licznik pod KPRM i byliśmy świadkami zmiany cyfry 149 na 150. W momencie pisania tego postu upłynęło już 151 dni od ogłoszenia wyroku nr K 47/15 z 9 marca 2016 stwierdzającego niezgodność z konstytucją ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (Dz. U. poz. 2217), który niestety nie został opublikowany przez KPRM. To właśnie z powodu takiego zachowania Beaty Szydło stoi nasz licznik. Wracając do Kielc także nie odmówiliśmy sobie odwiedzenia naszych kolegów i koleżanek dyżurujących pod licznikiem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego wydarzenia (poniżej) oraz filmu, którego autorem jest Piotr Wójcik.

Share