Aktualności

ŚDM zawitały do namiotu KOD-u

Niezwykłych gości przyjmowaliśmy w namiocie KOD-u na kieleckim deptaku. Flagi Polski i UE oraz baloniki KOD-u wręczyliśmy młodym ludziom z Chile, Ghany, Francji i Włoch, którzy przyjechali na Światowe Dni Młodzieży.


Jedno z naszych haseł to „KOD łączy, nie dzieli”. W sobotę 23 lipca połączyliśmy cały świat. Drugi dzień dyżuru namiotu KOD na mostku nad Silnicą na kieleckim deptaku był wyjątkowy. Co chwila obok nas przechodziły duże grupy młodzieży z całego świata. Szli na wielki koncert z okazji Światowych Dni Młodzieży na stadionie Korony. I brali od nas baloniki, flagi, gadżety. Polscy księża, opiekunowie grup, różnie reagowali. Jeden wziął flagi Polski i EU, ale inny wydzierał młodzieży flagi, tłumacząc, żeby nie brali. Ale oczywiście głównym naszym celem było przekonanie kielczan do naszego stowarzyszenia. Znowu przyjęliśmy kilka deklaracji członkowskich, baloniki rozeszły się wszystkie, rozdaliśmy setki ulotek. Następny dyżur w tym samym miejscu we wtorek 26 lipca w godz. 16 – 18.

Zdjęcia: Andrzej Domoń, Ewa Polak-Pietraszek

Share

4 komentarze do “ŚDM zawitały do namiotu KOD-u

 • biora bo za darmo i tak nie maja pojecia o co chodzi ,a moher juz im to wytlumaczy ze Jezus kaczynski jest Bogiem w Polsce ,a wy jestescie zli i nie dobrzy i wszystkie baloniki i tys Polskich Zloty pujdzie do smietnika i czym tu sie chwalic ?????????

  • Dziękujemy za “merytoryczny” komentarz. Z Bogiem.

 • Sz.P. “administratorze, przeredaguj proszę gramatykę:
  1. Jedno z naszych haseł do (powinno być: to) „KOD łączy, nie dzieli”
  2. naszym celem było przekonanie kielczan (Kielczan powinno być z dużej litery – rzeczownik

  Proszę nie odbierać to jako prztyczek, ale jako uwagę, by nie dać pożywki dla “opornych” 🙂
  Proszę tej uwagi nie upubliczniać.

  • Dziękuję za uwagi.
   “do” – “to” to literówka. Już poprawiam. Natomiast kielczan, krakowian, warszawiaków, gdańszczan piszemy małą literą. Proszę sprawdzić w słowniku PWN.
   Pozdrawiam,
   Ziemowit Nowak

Możliwość komentowania została wyłączona.

Nadchodzące wydarzenia