Aktualności

Toast za Wolność. Zapraszamy

Pierwsi parlamentarzyści wolnej Polski Stanisław Żak i Edward Rzepka będą specjalnymi gośćmi “Toastu za Wolność” w poniedziałek 4 czerwca. Zapraszamy na ul. Sienkiewicza, mostek nad Silnicą.

4 czerwca to Dzień Wolności i Praw Obywatelskich. Chcemy również uczcić rocznicę wyborów w 1989 roku, symboliczny koniec PRL. Świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji zaprasza z tej okazji na spotkanie w poniedziałek 4 czerwca o godz. 17 na ul. Sienkiewicza, mostek nad Silnicą. Wzniesiemy toast za wolność, będziemy rozmawiać z mieszkańcami Kielc o wolności i naszych marzeniach wtedy i dziś. Jakiej Polski chcemy? Co jest dla nas najważniejsze? Każdy może zabrać głos.
Swój udział potwierdzili prof. Stanisław Żak i mecenas Edward Rzepka – wybrani do pierwszego wolnego parlamentu po PRL w 1989 roku z listy Obywatelskiego Komitetu Wyborczego, popieranego przez Lecha Wałęsę i NSZZ “Solidarność”. Będzie również historyk UJK prof. Jerzy Szczepański. Zapraszamy wszystkich, którzy brali udział w wydarzeniach tamtych lat!

Share

Nadchodzące wydarzenia