Aktualności

W niedzielę SUWEREN MÓWI NIE!

W niedzielę o godzinie 19 w całej Polsce spotkajmy się pod sądami. Bądźcie z nami. Bronimy niezależnych sądów i niezawisłych sędziów. Protesty planowane są w Kielcach, Ostrowcu, Starachowicach i Sandomierzu. 

W lipcu PiS próbował przeprowadzić w Polsce ustrojowy zamach stanu. Ustawami chciał zmienić przepisy Konstytucji i upolitycznić polskie sądy. W odpowiedzi na to w całej Polsce wybuchły wielkie protesty społeczne. W 280 miejscowościach na ulice wyszły Obywatelki i Obywatele, którzy solidarnie stanęli w obronie niezależnych sądów.
Od prezydenta RP, jako strażnika Konstytucji, żądaliśmy wtedy zawetowania pisowskich ustaw. Prezydent po złożeniu weta wobec dwóch ustaw zapowiedział przygotowanie własnych propozycji dotyczących SN i KRS. Czekaliśmy na zapowiadane projekty i doczekaliśmy się ich 26 września. Niestety zawiedliśmy się. Prezydent Andrzej Duda udowodnił, że faktycznie od lipca nie próżnował. Stworzył dwa kolejne, koszmarne projekty. Propozycje Ziobry były skandaliczne, Andrzeja Dudy są bardzo złe. Albo się przestrzega prawa, albo je łamie. Innej możliwości nie ma.
My Obywatelki i Obywatele stoimy na straży demokracji i konstytucyjnej zasady trójpodziału władzy dlatego:

  • – bronimy niezależnych sądów i niezawisłych sędziów;
  • – mówimy NIE sądom pod nadzorem polityków zarówno polityków PiS-u, jak i wszystkich innych opcji politycznych;
  • – stajemy wspólnie na straży praworządności; – nie bronimy przywilejów ani konkretnych ludzi na stanowiskach.Niezawisłość sędziowska i niezależność sądów to wartości podstawowe, one nie mają nazwisk.W niedzielę 1 października o godzinie 19 w całej Polsce spotkajmy się pod sądami – w Kielcach pod Sądem Okręgowym przy ul. Seminaryjskiej. Bądźcie z nami. Pokażmy wspólnie, że SUWEREN MÓWI NIE!!!

Protesty KOD planowane są również pod sądami rejonowymi w Starachowicach i Ostrowcu Świętokrzyskim. W Sandomierzu protest przed Sądem Rejonowym organizuje Forum Obywatelskie Sandomierza FOSa.

Organizatorem kieleckiego protestu jest Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji, przy współpracy Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i SLD.

 

Share

Nadchodzące wydarzenia