Aktualności

Kielce i Starachowice solidarne z sędziami

Pikietę pod hasłem “Kielce solidarne z represjonowanymi sędziami” zorganizował świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji. Demonstracja przypada w rocznicę odsunięcia od orzekania sędziego Igora Tulei.

Protestujący zebrali się w czwartek 18.11.2021 pod Sądem Okręgowym przy ul. Seminaryjskiej w Kielcach, jak w każdym 18. dniu miesiąca, kiedy w całej Polsce odbywają się solidarnościowe protesty sędziów i obywateli. TSUE zawiesił działalność nielegalnej Izby Dyscyplinarnej. Mimo to nominaci władzy jawnie i z premedytacją łamią to zabezpieczenie. Robią to nawet po nałożeniu na Polskę rekordowej kary 1 mln euro dziennie za niewykonanie wyroku TSUE. Do tej pory na miesiąc zawieszono sędziów:
Adam Synakiewicz z Sądu Okręgowego w Częstochowie, Marta Pilśnik z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia, Piotr Gąciarek z Sądu Okręgowego w Warszawie, Maciej Ferek z Sądu Okręgowego w Krakowie, Agnieszka Niklas-Bibik z Sądu Okręgowego w Słupsku, Maciej Rutkiewicz z Sądu Rejonowego w Elblągu.
Za stosowanie prawa UE zawieszono sędziego Pawła Juszczyszyna. Sędzia Juszczyszyn jest pierwszym i najdłużej zawieszonym sędzią w Polsce. Nie orzeka już od prawie 2 lat dni. Odsunięty od orzekania nadal jest sędzia Igor Tuleya. Nie orzeka od roku. Nielegalna izba dyscyplinarna uchyliła sędziemu Igorowi Tuleyi immunitet 18 listopada 2020 r. – dokładnie rok temu.
Lista Sędziów, których nielegalna izba dyscyplinarna represjonuje za przestrzeganie polskiej Konstytucji, za wykonywanie orzeczeń TSUE oraz polskich niezawisłych sądów, ciągle się wydłuża. Pamiętajmy o nich. Musimy wszyscy stanąć murem za represjonowanymi sędziami, jak również za tymi, którzy złożyli oświadczenia o odmowie orzekania z sędziami wybranymi przez neoKRS. Podczas pikiety odczytano listę sędziów z Kielc, którzy złożyli oświadczenie, że będą wykonywać wyroki TSUE oraz ETPCz i będą podważać legalność neo-sędziów: Marcin Chałoński, Grażyna Cieloch, Mirosław Gajek, Bożena Gawrońska, Monika Horecka, Magdalena Michalewicz, Łukasz Sadkowski, Małgorzata Solecka, Tomasz Zieliński. Gdy odczytano nazwiska tych dziewięciorga sędziów Sądu Okręgowego w Kielcach, rozległy się oklaski.

Podczas manifestacji nie mogło zabraknąć apelu do opozycyjnych partii demokratycznych. Odczytano „Apel na 11 listopada” – Apel do opozycji o zjednoczenie. Apel ten powstał przed Świętem Niepodległości. Podpisali go obywatele i obywatelki, Ci znani, bardzo znani i Ci nikomu nie znani.
„Jeżeli wszystkie siły opozycyjne zrozumieją jedną prostą prawdę, o której krzyczymy od dawna: bez jedności nic nie zwojujemy, bez jedności oni wygrają kolejne wybory i zniszczą Polskę do imentu i nasze wnuki będą odgruzowywać to, co oni pozostawią. Chodzi o to, żebyśmy zjednoczeni wreszcie zaczęli protestować przeciwko władzy PiS-u, bo to jest gangrena, która toczy Polskę.” – mówił Edward Rzepka.

Nie można było przemilczeć bezprawia, jakie dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Mocno nawiązano do trwającego kryzysu humanitarnego, kryzysu moralnego na granicy polsko-białoruskiej.
Odczytano manifest organizacji pomocowych.

Protest odbył się również pod Sądem Rejonowym w Starachowicach.

Za pomocą wygodnej wyszukiwarki uruchomionej przez KOD, każdy może sprawdzić, którzy sędziowie są nominowani przez neoKRS, a co za tym idzie, może być podważany ich mandat sędziowski:

 

 

Share

Nadchodzące wydarzenia