Aktualności

Sobotnia pikieta KOD. Wolne sądy

“Wolne Sądy, Wolne Media, Wolni Ludzie” – to hasło pikiety, jaką organizuje w sobotę pod Sądem Okręgowym w Kielcach świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji.

Demonstracje w obronie praworządności i niezależności sądów organizowane są w każdym 18. dniu miesiąca, czyli w dniu nielegalnego odsunięcia od orzekania sędziego Igora Tulei. Kielecka grudniowa pikieta odbędzie się w sobotę pod Sądem Okręgowym przy ul. Seminaryjskiej 12A. Początek o godz. 18.
W solidarnościowych protestach biorą udział sędziowie i obywatele.
Solidarni z represjonowanymi sędziami, żądamy przywrócenia do pracy niezależnych sędziów! Represje wobec niezależnego wymiaru sprawiedliwości nie ustają. Prześladowani są już nie tylko sędziowie i prokuratorzy, ale rzecznik dyscypliny Radzik chce ścigać także adwokatów i radców prawnych kwestionujących legalność powołania sędziów z udziałem neoKRS. „To próba systemowego zamykania prawa do sądu. Represje mają uderzać już nie tylko w sędziów, ale też w adwokatów i radców prawnych” – skomentował sprawę prezes stowarzyszenie sędziów Iustitia prof. Krystian Markiewicz.
Pamiętajmy, że kary za nielegalną działalność Izby Dyscyplinarnej SN są milionowe. Na dzień 13 grudnia 2021 r. wysokość kary za niestosowanie prawa UE przez pisowski rząd to 40 000 000 euro. Codziennie kara wzrasta o 1 000 000 euro.
Nie odpuszczamy! Przyjdźcie koniecznie, bo jeśli my, obywatele nie staniemy w obronie niezależnych sędziów, prokuratorów, adwokatów, to oni, sędziowie, prokuratorzy, adwokaci nie będą mogli obronić nas i naszych konstytucyjnych praw.
Podczas sobotniej pikiety zadbajmy o bezpieczeństwo — załóżmy maseczki, zachowujmy dystans.

Share

Nadchodzące wydarzenia