Aktualności

KOD Ostrowiec: Udane spotkanie z Henrykiem Wujcem

Bardzo dobra frekwencja, ciekawa dyskusja i ciepła serdeczna atmosfera — tak ostrowiecki KOD zainaugurował działalność Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego. Gościem był legendarny działacz „Solidarności”, były poseł i doradca prezydenta RP — Henryk Wujec.

Spotkanie z Henrykiem Wujcem ostrowiecki KOD zorganizował 25 października w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury. Frekwencja dopisała — prawie wszystkie krzesła były zajęte, przybyło około 50 słuchaczy. Gościem spotkania zatytułowanego „Od KOR-u do współczesności” był Henryk Wujec, jeden z założycieli i działacz Komitetu Obrony Robotników, były poseł czterech kadencji Sejmu i były doradca do spraw społecznych prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Wujec przypomniał historię KOR-u, nawiązując do podobieństw i różnic między tamtą organizacją a Komitetem Obrony Demokracji. Mówił o roli Kościoła wtedy i dzisiaj.
Nie brakowało pytań z sali. Większość dotyczyła tego, co zrobić, aby odsunąć od Polski „podłą zmianę” i jak zorganizować państwo na nowo, aby zminimalizować ryzyko powrotu do władzy polityków szkodzących krajowi.
Na zakończenie Henryk Wujec otrzymał pamiątkową porcelanową figurkę „Anioła Wolności”.
Spotkanie prowadzili ostrowieccy działacze KOD — Krzysztof Sidowski i Jolanta Wiśniewska. Na sali nie zabrakło delegacji KOD ze Starachowic i Kielc.

Więcej:

Relacja portalu wiadomosci24.pl

List otwarty w związku z odmową wpuszczenia H. Wujca do ostrowieckich szkół

 

Share

Nadchodzące wydarzenia