Aktualności

Palec Lichockiej na drzwiach ŚCO

Plakaty ze zdjęciem posłanki PiS Joanny Lichockiej, pokazującej opozycji środkowy palec, pojawiły się w Kielcach. Jeden zawisł na drzwiach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

„PiS przeznaczył 2 mld zł na rządową telewizję TVP zamiast na leczenie raka. Posłanka PiS tryumfuje po głosowaniu” – plakat z taką treścią oraz zdjęciem posłanki PiS Joanny Lichockiej z wyciągniętym pogardliwie środkowym palcem pojawił się na drzwiach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w czwartek 14 listopada wieczorem. Od tego czasu podobne plakaty zawisły jeszcze w wielu miejscach, m.in. na słupie ogłoszeniowym na kieleckim rynku oraz placówkach ochrony zdrowia.
Lichocka swój wulgarny gest zrobiła 14 lutego w sejmie, pokazując środkowy palec w kierunku opozycyjnych ław po tym, jak posłowie Zjednoczonej Prawicy odrzucili poprawkę o przekazaniu 1,95 mld zł na leczenie onkologiczne zamiast na propagandowe media publiczne.
Kielczanie w mediach społecznościowych z niesmakiem zauważyli jeszcze jedną bulwersującą zbieżność — w tym samym czasie ŚCO otrzymało… relikwie św. Faustyny, które, jak to ujęła dyrekcja lecznicy, mają „ulżyć pacjentom w cierpieniu”.

Share

Nadchodzące wydarzenia