Aktualności

Pikieta: Stop wycince puszczy [wideo]

Do pikiety przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej dołączyli działacze i sympatycy KOD. Przez godzinę uczestnicy maszerowali wokół Ronda Giedroycia w Kielcach. Niektórzy przebrani za… drzewa.


W strojach maskujących pomalowanych na podobieństwo drzew, z transparentami w rękach i ulotkami uczestnicy pikiety przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej maszerowali wokół Ronda Giedroycia w Kielcach. Pikieta odbyła się w piątek 30 czerwca w godz. 15-16. Świętokrzyski KOD dołączył do pikiety, przygotowując transparenty i nagłośnienie. W happeningu wzięło udział około 30 osób. Na transparentach nieśli hasła:
„Stop wycince puszczy”, „NA SZYSZKI TOPÓR NASZ SPRZECIW I OPÓR”, „Stoisz tu 2 minuty, w tym czasie harvester unicestwia 6 drzew”, #StopWycince”, „#nieodPUSZCZAmy”, „Po 5: NIE ZABIJAJ”.
KOD oraz organizacje ekologiczne w całym kraju protestują przeciwko nieuzasadnionej — zdaniem naukowców — wycince Puszczy Białowieskiej, którą prowadzi rząd „podłej zmiany”. Według ekologów „podła zmiana” chce zmienić jedyny pierwotny las w Europie, Puszczę Białowieską, w plantację drzew.

Obejrzyj film

Foto: Marek Mazurek, /zn/

Share

Nadchodzące wydarzenia