Aktualności

Wieniec od KOD dla poległych za wolność Polski

Wieniec i znicze na kieleckim cmentarzu wojskowym przy ul. Ściegiennego złożyła delegacja Regionu Świętokrzyskiego KOD w dniu Święta Niepodległości.

Jak co roku, mimo pandemicznego kryzysu Region Świętokrzyski KOD uczcił pamięć poległych za wolność i niepodległość Polski. W środę 11 listopada 2020 r. na
Cmentarzu Wojsk Polskich delegacja KOD złożyła wieniec oraz zapaliła znicze. W miejscu tym spoczywa 580 żołnierzy, uczestników walk w okresie Powstania Styczniowego, I Wojny Światowej, Legionistów z 1921 r. oraz poległych w walkach o wyzwolenie Kielecczyzny w latach 1939 – 1945.

Share

Jeden komentarz do “Wieniec od KOD dla poległych za wolność Polski

  • Od kilku lat zapalałem Poległym znicze i stawiałem kwiatki. Pomagało w tym wiele osób, głównie z KOD – dzięki. W tym roku ja odpuściłem z różnych względów, ale… Na Wszystkich Świętych ktoś (władze Miasta?) zapalił liczne znicze, a na WS pojawiły się chryzantemy (ARiMR? która odkupuje kwiatki od producentów). Tradycja chyba rośnie. Może hiena cmentarna ,która corocznie usuwa wiece KODu , w tym roku położy własny….

Możliwość komentowania została wyłączona.

Nadchodzące wydarzenia