Aktualności

Piknik w 25-lecie Konstytucji.

Niedziela, 9 października – w słonecznej, jesiennej aurze, na kieleckim Placu Artystów spotkały się Historia i Teraźniejszość.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej – uchwalona w kwietniu przez Zgromadzenie Narodowe, zatwierdzona w ogólnonarodowym referendum w maju, weszła w życie w październiku 1997 roku.

W 25-lecie Konstytucji Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji zorganizował Piknik Konstytucja25.

Mieliśmy okazję wysłuchać wspomnień naszych gości specjalnych, ale też jakże celnej oceny aktualnej sytuacji w Polsce. Dziękujemy prof. Stanisławowi Żakowi, sędziemu Wojciechowi Arczyńskiemu, Ryszardowi Cichemu, mecenasowi Edwardowi Rzepce, mecenasowi Maciejowi Szydłowskiemu, Markowi Eberhardowi, Juliuszowi Braunowi i Bogdanowi Białkowi.

Teraźniejszość reprezentowali przedstawiciele świętokrzyskich partii demokratycznych – dyskutowali wspólnie Platforma Obywatelska, Nowa Lewica, Polska 2050, Razem. Liczymy na Waszą jedność i współpracę w nadchodzących wyborach. Liczymy na Was, liczymy, że – działając razem, zjednoczeni, mając jeden, wspólny cel „Wolna, demokratyczna Polska w Unii Europejskiej” – zwyciężymy, podobnie, jak w 1989 roku.

Jak to na pikniku, obok spotkań, rozmów, dyskusji była też muzyka i zabawa, a najmłodsi mogli tańczyć, rysować, puszczać bańki mydlane.

Fotorelacja: Marek Mazurek

 

Share

Nadchodzące wydarzenia